x
sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Kaligrafi Kalemi

Kaligrafi kalemiGüzel yazı sanatında ve süsleme de kullanılan diğer kalemlerden farklı, özel bir kalem çeşididir. Kaligrafi kalemlerini bildiğimiz kalemlerden ayıran en çarpıcı fiziksel özellik uç yapısının farklı olmasıdır. Kullanıldığı özel alan gereği klasik kalemler gibi sivri ya da yuvarlak bir ucu bulunmayan kaligrafi kalemlerinin farklı çeşitleri de vardır. Kesik uçlu kaligrafi kalemi ve köşeli uca sahip kaligrafi kalemi bu çeşitler arasına girer. Kesik uçlu kalem sınıfına giren bu ürünler, renkli kaligrafi kalemi olarak da karşımıza çıkar. Yani süsleme yapmak ve güzel yazı yazmak için kullanılan bu materyallerin farklı renkleri de bulunmaktadır. Kaligrafi kalemi ile yazılan yazılar çok estetik bir görünüme sahiptirler.

Kaligrafi Kaleminin Özellikleri

Kaligrafi kalemi farklı uçlu ve kartuşlu kalem çeşitlerindendir. En küçüğü 1 milimetre olan bu kalemlerin uçları farklı boyutlarda da üretilir. Genellikle 2 milimetre ve daha kalın uçlu kaligrafi kalemleri yazıyı daha estetik gösterdiği için daha çok rağbet görür. Nilspen’de 6.0, 2.4, 1.5 ve 3.8 milimetre uç ölçüsüne sahip pilot kaligrafi kalemi setlerini bulabilirsiniz.


Kaligrafi kalemleri tek renk olduğu gibi renkli kaligrafi kalemi edinmek de kaligrafi ile uğraşanlar için yazının ya da süslemenin estetiğini artıran büyük bir ihtiyaçtır. Kalemin rengini kaligrafi kalem setinin içinde bulunan kartuş belirler. Burada kartuştan kasıt aslında tüp içine hapsedilmiş mürekkeptir. Kartuşlu kaligrafi kalemlerinin yanında mürekkepli kaligrafi kalemi çeşitleri de piyasada mevcuttur. Kaligrafi kaleminin renklerinde asıl olan kalemin içine yerleştirilen kartuş ya da doldurulan mürekkeptir. Kaligrafide çoğunlukla yazının estetiğini ön plana çıkaran siyah renk kalemler tercih edilir. Altın rengi de kaligrafi yazılarını çok şık gösterdiği için siyahtan sonra en çok aranan kartuş rengidir. Gümüş rengi de bu sıralamada üçüncülüğe oturur. Siyah, altın ve gümüş rengi dışında diğer renkleri bulmak kolay değildir. Nilspen.com’da mavi, turuncu, kırmızı ve yeşil gibi farklı renk kartuşlara sahip kaligrafi kalemleri mevcuttur. Görüntüsüyle farkını ortaya koyan kaligrafi kalemleri set halinde satılmaktadır. Kaligrafi kalemi seti içinde kaligrafi kaleminin yanında yedek kartuşlar, temizleme tüpü ve uç temizleme gereci bulunmaktadır. Özel bir ürün olduğu için kaligrafi kalemi fiyatları da bu ürünün spesifik bir alanda kullanılması nedeniyle diğer kalemlerin ederinden farklılık gösterir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.