x
sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Mekanik Kurşun Kalem Çeşitleri

Versatil kalem de denilen mekanik kurşun kalemler; öğrenciler, ofis çalışanları ve sık yazı yazmak durumunda olanlar tarafından çok tercih edilen kalem türlerindendir. Bu kalemlerin mekanik adını almalarının sebebi içlerinde bulunan mekanizmadır. Bu mekanizma sayesinde üstte ya da yanda olmak üzere kalemin çeşitli yerlerinde bulunabilen bir düğmeye basarak kalem uçlarının çıkması sağlanır ve bu mekanizma, kalem ucunu kalemin iç haznesine atmanızı gerektirir. Bu yapı göz önüne alındığında Versatil, yani mekanik kalemler temel olarak basmalı kalem görünümde ve özelliklerindeymiş gibi geliyor olabilir. Fakat her basmalı kalem mekanik ya da diğer adıyla versatil kalem değildir.


Mekanik kurşun kalem çeşitleri, öncelikle kalitesi ve üretiminde kullanılan dayanıklı materyallerle diğer basmalı kalemlerden ayrılır. Yazı yazarken ya da çizim yaparken tamamen insan ergonomisine uygun olacak şekilde tasarlanmaları da mekanik kurşun kalemlerin belirleyici bir başka özelliğidir. Ayrıca bu kalemler sadece yazı yazarken değil mühendis ve mimarlar için proje çizimlerinde, sanatçılar ve grafikerler için eskiz çizimi gibi farklı alanlarda da kullanılabilir. Uç ölçü skalası basit basmalı kalemlerden çok daha geniş olan mekanik kurşun kalem çeşitleri ile yazdığınızda yazı dağılmaz ve çok net görünür.

Mekanik Kurşun Kalem Markaları

Size yumuşak bir yazım deneyimi sunduğu için hızlı olmanızı sağlayacak olan mekanik kurşun kalem çeşitleri arasında en popüler markalar Nilspen’de sizi bekliyor. Parafernalia mekanik kurşun kalem çeşitleri şık ve farklı görüntüleri ile sizi büyülerken aynı zamanda size kullanım kolaylığı da sağlar. Nilspen’in gözde markalarından Lamy, mekanik kurşun kalemler dayanıklı plastikten üretildiği için uzun ömürlü kullanım sunar. Gövde materyalleri reçine olan yılların markası Pelikan kalemler de Nilspen’in mekanik kurşun kalem modelleri arasında yerini alıyor. Ayrıca Montblanc, Platinum ve Cleoskribent mekanik kurşun kalem çeşitlerini de Nilspen.com’dan edinebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.