x
sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 153 ürün görüntüleniyor.

Şişe Mürekkep Çeşitleri

Dolma kalem kullanmak hem çok ince bir zevk hem de keyifli bir uğraştır. Dolma kalemler, özen ve bakım isteyen ürünlerdir. Onları temizlemek ve doldurmak için özel zaman ayrılması gerekir. Dolma kalemlerin uç, mürekkep ve temizleme aparatları da kendi kadar özel ve orijinaldir. Bu doğrultuda dolma kalem mürekkebi de özel olarak sadece dolma kalemlerde kullanılmak üzere üretilirler.


Şişe mürekkebi olarak da bilinen dolma kalem mürekkebi, baskıda kullanılan mürekkeplerden farklı olarak boyasız imal edilir. Boyasız üretildiği için dolma kalemin ucuna zarar vermeyen şişe mürekkebi çeşitleri, meşe ağacının meyvesi olan meşe kobağının demir içeren kimyasal maddeler ile karıştırılmasıyla yapılır. Bu nedenle orijinalinde siyah olan şişe mürekkebi, farklı kimyasal maddeler kullanılarak renklendirilebilir. Boya ile renklendirilmiş mürekkepler ise tükenmez kalemlerde kullanılmaktadır.

En İyi Dolma ve Divit Kalem Mürekkepleri

Dolma ve divit kalemlerin yazmasını sağlamak için elzem olan şişe mürekkepler, kesinlikle boya içermemeli ve kâğıt üzerinde kolay dağılmamalıdır. En iyi dolma kalem mürekkebi bu özelliklerinin yanında akışkanlığını uzun süre koruyan, tortu, mantar ve yosun üretmeyen mürekkeplerdir. Bu özelliklerin tamamına sahip olan mürekkepler kaleminizin performansını kötü etkilemeyen kaliteli ürünlerdir. En iyi dolma kalem mürekkebi markalarına erişebilmek için Nilspen’e göz atmanız yeterlidir.


Nilspen’in kaliteli şişe mürekkep çeşitleri arasında Pelikan, Lindauer, Lamy, Cleoskribent, Platinum, Montblanc, Pilot İroshizuku, Conklin, Rohrer & Klingner ve Diamine markaların farklı boy ve model özel ve dekoratif şişelere sahip ürünleri bulunmaktadır. Tüm bu kaliteli markaların dolma kalem mürekkebi çeşitleri; siyah, mavi, kırmızı gibi bilinen renklerin yanında mor, kahverengi, lacivert, turuncu, sarı, yeşil, turkuaz, pembe gibi nadir bulunan renkleri de içermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.